YÖKDİL Sınav Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor !

YÖKDİL sınavına katılmış olan binlerce aday tarafından sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

YÖKDİL Sınav Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor !

Akademik anlamda yabancı dil bilgisinin tasdiklendiği YÖKDİL sınavının sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor.

YÖKDİL sınavı birçok dilde gerçekleştiriliyor. YÖKDİL sınavı, Fen ve Sağlık Bilimleri alanları için İngilizce, Sosyal Bilimler alanlarında ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde gerçekleştirildi. Ayrıca sınav sonuçlarının da Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanacağı vurgulandı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YÖKDİL sınavının sonuç takvimi açıklanmasa da, sınavın geçtiğimiz yıllardaki açıklanma süreci göz önüne alındığında sınav sonuçlarının 18 gün içinde açıklandığı görülüyor. Bu kapsamda YÖKDİL sınav sonuçlarının 12 Ekim 2018 tarihinde açıklanması beklenmektedir. 

Ancak sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı Anadolu Üniversitesinin yoğunluğuna göre değişmektedir. 

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:41
YORUM EKLE