2018 EKPSS İle Ulaştırma Bakanlığına Sadece 2 Engelli Personel Atandı

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından bir soru önergesi verilerek Ulaştırma Bakanlığına 2018 eKPSS ile kaç engelli personelin atandığı sorgulandı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

2018 EKPSS İle Ulaştırma Bakanlığına Sadece 2 Engelli Personel Atandı

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından bir Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'a bir soru önergesi verilerek 22 Nisan'da gerçekleştirilen eKPSS ile Bakanlık bünyesine kaç engelli personel alımı yapıldığı sorgulandı.

SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel soru önergesinde 2018 eKPSS'nin 22 Nisan'da yapıldığını sonuçların ise 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklandığını belirtti. Ayrıca CHP'li Adıgüzel sonuçların açıklanmasına rağmen bugüne kadar bir atamanın yapılmadığını belirtti ve "Bu sınav sonrası Bakanlığınıza engelli kadrosu ile alınan personel var mıdır?" sorusunu sordu.

Ayrıca verilen soru önergesinde atamalar için hangi tarihin düşünüldüğü de soruldu.

BAKANLIKTAN VERİLEN YANIT

Ulaştırma Bakanlığı tarafından soru önergesine yanıt verilerek "22 Nisan 2018 tarihinde yapılan EKPSS sınavı ile Bakanlığımız engelli kadrosuna 2 personel atanmış olup Bakanlığımızda halen 89 engelli personel görev yapmaktadır" denildi.

Ayrıca Bakanlık tarafından verilen yanıtta Ekim 2018 itibariyle Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde boş engelli kadrosunun bulunmadığı ifade edildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin
Nermin - 8 ay Önce

Çiçek öldükten sonra istediğin kadar güneşi ol, bi daha gökyüzüne yeşermez..

Eman
Eman - 4 ay Önce

Artık devletimide kendi insanlarını kazikliyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz