Ankara'da Toplu Taşıma Ücretlerine Yapılan Zam Soru Önergesi Oldu

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara’da toplu taşıma ücretlerine yapılan zamma ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir soru önergesi verdi. Detaylar haberimizde…

SORU ÖNERGELERİ 21.01.2017, 16:17 02.02.2019, 20:58
Ankara'da Toplu Taşıma Ücretlerine Yapılan Zam Soru Önergesi Oldu

2017 Ocak ayının 15’inden itibaren geçerli olmak üzere Ankara’da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Tam kartlarda 2.35 olan ulaşım ücreti 2.75 olurken 80 krş olan aktarma ise 1 TL oldu.

1 lira 75 kuruş olan öğrenci ve öğretmen indirimli bilet fiyatları aynı kaldı. Yeni tarifelere göre, özel halk otobüslerinde (ÖTA, ÖHO) tam biniş ücreti 2 lira 75 kuruşa çıkarılırken, indirimli biniş ücreti de yine 1 lira 75 kuruş olarak devam ediyor.

Ankara’da toplu taşıma ücretlerine zam gelmesinin ardından Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yazılı bir soru önergesi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplamasının istendiği soru önergesi şöyle:

Yorumlar (1)
Gizem 3 yıl önce
Toplu taşımada öğretmenlerin özelliği ne anlayamıyorum.Bizlerde devlet memurları emeklileriyiz tam bilet kullanmaktayız bizim maaşlarımiz öğretmenlerden düşük olmasına rağmen neden Türkiye genelinde emekli memurlara indirimli bilet kullandirilmiyor.Bizlerde indirimli kart kullanmak istiyoruz.