CHP'li Vecdi Gündoğdu Soru Önergesi Verdi: EYT'lilerin Bir Defaya Mahsus Emekli Olması Sağlanacak Mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanların durumu gündemden düşmüyor. CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ise bir soru önergesi verdi ve Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların durumlarını sorguladı. Bunun yanı sıra CHP Milletvekili verdiği soru önergesinde EYT'lilerin bir defaya mahsus soru emekli olup olmayacağını da sordu.

CHP'li Vecdi Gündoğdu Soru Önergesi Verdi: EYT'lilerin Bir Defaya Mahsus Emekli Olması Sağlanacak Mı?

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu tarafından Başbakan Binali Yıldırım'a bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesince CHP Milletvekili Gündoğdu Başbakan Binali Yıldırım'a Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunları hakkında soru soruldu. 

CHP Milletvekili Gündoğdu soru önergesinde "Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim." ifadelerine yer verdi. CHP Milletvekili Vecdi Gündoğdu verdiği soru önergesinde giriş açıklamasını da yaptı. Vecdi Gündoğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

YAPILAN AÇIKLAMA

SORU ÖNERGESİNDEKİ SORULAR

- Ülkemizde son 5 yılda sosyal güvenlik harcamalarına genel bütçeden ayrılan pay ne kadardır, gelişmiş ülkelere göre kıyaslandığında ülkemiz ayrılan pay açısından Avrupa Birliği ülkeleri arasında kaçıncı sıradadır, genel bütçeden sosyal güvenlik harcamalarına ayrılan payın artırılması konusunda neler yapıyorsunuz?

-  Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen, emeklilik pirim günlerini tamamlamış olmasına rağmen sonradan yapılan düzenlemeyle getirilen yaş şartı nedeniyle emekli olamayanların bir defaya mahsus emekli olmasını sağlayacak mısınız?

- Yıllarda onuruyla hizmet etmiş emeklilerimizin ne kadarı kendi adına konut sahibi olmuştur, emeklilerimizin ne kadarı kendi konutunda ne kadarı kiracı olarak yaşamaktadır, emeklilerimizin gelir ve emekli maaşlarına göre konut sahibi olmaları için neler yapıyorsunuz?

- Tüm emeklilerimiz arasındaki maaş dengesizliğini ortadan kaldıracak emeklilerimiz arasındaki ücret barışını sağlayacak, maaş uçurumunu azaltacak hangi çalışmalar yapıyorsunuz bu kapsamda ne zaman, ne yapacaksınız?

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
eyt
eyt - 1 yıl Önce

eyt çözüm bekliyor

Resime
Resime - 8 ay Önce

Sayın millet vekilim eyt için önerge veriyorsinuz bu önergeye iki satır yazıda bizim için ekleyin biz bayanların sgk öncesi doğumlarımızı borçlanmamız için ne olur sizfen ricam lütfen lütfen lütfen saygılar