Güvenlik Korucularının Özlük Haklarına İlişkin Arzu Erdem'den Soru Önergesi

Güvenlik Korucularının özlük haklarına ilişkin MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından bir soru önergesi verildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

SORU ÖNERGELERİ 24.10.2018, 14:50
Güvenlik Korucularının Özlük Haklarına İlişkin Arzu Erdem'den Soru Önergesi

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından güvenlik korucularının özlük haklarına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması için Türkiye Büyük Millet Meclisine bir soru önergesi verildi.

MHP Milletvekili Arzu Erdem tarafından verilen soru önergesinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ARZU ERDEM TARAFINDAN SORULAN SORULAR

Arzu Erdem verdiği soru önergesinde "Müstekil Korucu Kanunu" çıkarmak için İçişleri Bakanlığının bir çalışmasının bulunup bulunmadığına ilişkin bir sordu. Ayrıca Arzu Erdem gönüllü güvenlik korucu sayısının kaç olduğunu ve özlük haklarına ilişkin çeşitli sorular soruldu.

Ayrıca MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem "Asker, polis ve diğer kamu görevlilerinden şehit ve gazi olanlara verilen Devlet Övünç Madalyası'nın bu kapsamda şehit ve gazi olan güvenlik korucularımıza verilmemesinin sebebi nedir? Bu mağduriyeti gidermek hususunda Bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır?" sorusu da soruldu. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN VERİLEN YANIT

Arzu Erdem tarafından verilen soru önergesine İçişleri Bakanlığı tarafından yanıt verildi. Verilen yanıtta güvenlik korucuları için önemli iyileştirmelerin yapıldığı geçici güvenlik korucusuyken güvenlik korucusu adı altında yeni bir statüye kavuşturuldukları ifade edildi. Ayrıca güvenlik korucularının 2013 yılında aldıkları 900 TL maaşın 2018 yılı itibari ile 1730 TL'ye yükseldiği ifade edildi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (1)
Mustafa 13 ay önce
Sayın bakanım yeni alımlar ne zaman olacak