MHP Milletvekili Arzu Erdem'den Bakan Demircan'a Vekil Ebeler Hakkında Soru Önergesi

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a Vekil Ebelerin atamasıyla alakalı olarak soru önergesi verdi. Sağlık Bakanı Demircan'ın vereceği yanıt bekleniliyor.

MHP Milletvekili Arzu Erdem'den Bakan Demircan'a Vekil Ebeler Hakkında Soru Önergesi

MHP Milletvekili Arzu Erdem tarafından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a Vekil Ebelerin atamasına yönelik olarak soru önergesi verildi.

Söz konusu soru önergesi içerisinde ise;

"Yıllardır bakanlık bünyesinde kurum içi bütün eğitimlere katılmış liyakat ve yetenek sahibi vekil ebe hemşirelerin toplam sayısı kaçtır?

Köylerimizde hastayla ilk teması kurup koruma önleme tedavi etme ve yönlendirme görevleri olan vekil ebe hemşirelerin özlük hakları ile ilgili bakanlığınızca bir çalışmanız olacak mıdır?

2018 yılı içerisinde vekil ebe hemşireleri asli personel olmaları huusunda bir çalışma yapmayı düşünüyormusunuz? Planlıyorsanız kaç kişiye kadro vermeyi düşünüyorsunuz?" ifadesine yer verildi.

Sağlık Bakanı Demircan'ın MHP'li Milletvekili Arzu Erdem'in soru önergesine vereceği yanıt merakla bekleniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

NOT: Yasal hakkımız saklı kalmak koşuluyla , Aktif link dahi verilse hiçbir ortamda kullanılamaz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 21:10
YORUM EKLE