Öğretmen Atamalarındaki Mülakat Mağduriyeti Soru Önergesi Oldu

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya tarafından öğretmen atamalarındaki mülakat mağduriyeti hakkında bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinin detayları haberimizde...

SORU ÖNERGELERİ 25.10.2018, 12:12 25.10.2018, 12:32 Batuhan
Öğretmen Atamalarındaki Mülakat Mağduriyeti Soru Önergesi Oldu

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması için Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

CHP Milletvekili Yıldırım Kaya tarafından verilen soru önergesinde öğretmen atamalarındaki mülakat mağduriyeti hakkında çeşitli sorular soruldu. Soru önergesinde sorular ise şöyle oldu:

- Danıştay'ın mülakatlarla ilgili verdiği karara neden uyulmamıştır?

- Liyakat ve bilginin ölçülmediği, kadrolaşmanın bir aracı olarak kullanılan, mülakat sistemi kaldırmayı düşünüyor musunuz?

- KPSS'den yüksek puan alıp mülakatla elenen öğretmenlerin haklarının iade edilmesi için bir girişimde bulunacak mısınız?

- Hakkında olumsuz yargı kararı bulunmayan öğretmenlere "suçlu" muamelesi yapılmaktan vazgeçilecek mi?

- Yargı yoluna başvurup, davayı kazanan öğretmenlerin hakları iade edilecek mi?

MEB'İN YANITI

Yukarıda belirtilen soruların içinde olduğu soru önergesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıt verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konu hakkında ""sözleşmeli öğretmenlik alımı ile ilgili iş ve işlemler "Sözleşmeli Öğretmenlik İstihdamına İlişkin Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir." denildi. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)