Özel Güvenliklerden Polis ve 7000 Bekçi Alımı Bakan Soylu'ya Soruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir soru önergesi verilerek özel güvenliklerden polis alımı ve bekçi alımına ilişkin detaylar soruldu.

Özel Güvenliklerden Polis ve 7000 Bekçi Alımı Bakan Soylu'ya Soruldu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan özel güvenliklerden polis alımı ve 7 bin bekçi alımı detaylarını sordu.

SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan verdiği soru önergesinde "Yazılı sorularımın Anayasanın 98. ve TBMM İç Tüzüğünün 96. maddesi gereğince İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlanması konusunda gereğini arz ederim." ifadelerine yere verdi. 

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan verdiği soru önergesinde genel açıklamalarını yapmış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 2 soru sormuştur. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan soru önergesinde özel güvenliklerden polis alımı ve 7 bin bekçi alımının detayları ile çalışmaların hangi durumda olduğu soruldu. CHP Milletvekili Bakan şu soruları sordu;

1- İçişleri Bakanlığı olarak Emniyet Teşkilatında görev yapmak üzere silahlı özel güvenlik görevlilerinin alımına ilişkin bir çalışma yürütülmekte midir?

2- İhraç ve açığa almalarla teşkilatta bir hayli eksilen personel sayısını artırmaya yönelik ve mevcut personelin de daha insani şartlarda çalıştırılması için Bakanlığınızın almış olduğu tedbirler nelerdir?

SORU ÖNERGESİ YANITLANMADI

Verilen soru önergesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından henüz yanıtlanmadı. Ancak soru önergesi Bakan Soylu tarafından yanıtlandığında ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekçi
Bekçi - 2 yıl Önce

Ben böyle rezillik görmedim bi alım olacak 4 ay dır daha tam tarih ortada yok yazıklar olsun beee ....

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

ayakta engel var benım 2 parmak kesık ama yurumem kosmam da sıkıntı yok sızce ola bılıröıyım bekcı

Oktay bekci
Oktay bekci - 2 yıl Önce

Bı an önce yayinlasanizda yaşımız geçmeden basvurularimizi yapsak sayın bakanım

deniz
deniz - 2 yıl Önce

Diyarbakirda emniyet be kciliginde yedek adayim lutfen gureve cagirin

Bekçi
Bekçi - 2 yıl Önce

Abi şu askerliği tescilli olsa sorun olurmu

Mustafa
Mustafa - 12 ay Önce

Özel güvenlik polis olsun bekçi olsun vatana hizmet etsin

Zeki öztaş
Zeki öztaş - 1 ay Önce

Özel güvenlikler yaş şartı aranmasın bence 35 yaşındaki güvenlik bekçi ve polis sınavlarına katılsın bence