Sağlık Bakanlığında Açık Bulunan 1394 Engelli Kadrosuna Personel Alımı Yapılacak Mı?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Bakanlık bünyesinde bulunan açık engelli kadro sayısı ve bu kadrolara engelli personel alımı yapılıp yapılmayacağı soruldu. Verilen soru önergesi ise Bakan Akdağ tarafından yanıtlandı.

Sağlık Bakanlığında Açık Bulunan 1394 Engelli Kadrosuna Personel Alımı Yapılacak Mı?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu tarafından Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda boş bulunan engelli kadrolarına ilişkin bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde Bakan Akdağ'a kaç engelli personel kadrosunun açık olduğu ve söz konusu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağı soruldu. 

CHP Milletvekili Tanrıkulu soru önergesinde "sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim." ifadelerine yer verdi. 

CHP MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN VERİLEN SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

1- Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle boş bulunan engelli kadrosu sayısı nedir? Bu kadrolara neden atama yapılmamaktadır?

Ayrıca söz konusu soru önergesi Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık bünyesinde ne kadar boş engelli kadrosunun bulunduğunu ve bu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağını belirtti. 

BAKAN AKDAĞ'IN YANITI

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAMİ
SAMİ - 2 yıl Önce

sağlam olanlara i̇ş buldunuzya engelli̇ye kaidiniz

kenan
kenan @SAMİ - 9 ay Önce

samibey senbirgün engelli olabilirsin engellilerde insan

Erdal
Erdal - 2 yıl Önce

Her yıl katıldığım EKPSS ilköğretim okuyanlara kura usulü deniliyor ama çıkmıyor ben 5 kez katıldım yok