Sağlık Bakanlığında Açık Bulunan 1394 Engelli Kadrosuna Personel Alımı Yapılacak Mı?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Bakanlık bünyesinde bulunan açık engelli kadro sayısı ve bu kadrolara engelli personel alımı yapılıp yapılmayacağı soruldu. Verilen soru önergesi ise Bakan Akdağ tarafından yanıtlandı.

SORU ÖNERGELERİ 13.02.2017, 16:57 14.02.2017, 17:59
Sağlık Bakanlığında Açık Bulunan 1394 Engelli Kadrosuna Personel Alımı Yapılacak Mı?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu tarafından Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda boş bulunan engelli kadrolarına ilişkin bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesinde Bakan Akdağ'a kaç engelli personel kadrosunun açık olduğu ve söz konusu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağı soruldu. 

CHP Milletvekili Tanrıkulu soru önergesinde "sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim." ifadelerine yer verdi. 

CHP MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN VERİLEN SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

1- Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle boş bulunan engelli kadrosu sayısı nedir? Bu kadrolara neden atama yapılmamaktadır?

Ayrıca söz konusu soru önergesi Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık bünyesinde ne kadar boş engelli kadrosunun bulunduğunu ve bu kadrolara personel alımının yapılıp yapılmayacağını belirtti. 

BAKAN AKDAĞ'IN YANITI

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER 

Yorumlar (3)
SAMİ 3 yıl önce
sağlam olanlara i̇ş buldunuzya engelli̇ye kaidiniz
kenan 1 yıl önce
samibey senbirgün engelli olabilirsin engellilerde insan
Erdal 3 yıl önce
Her yıl katıldığım EKPSS ilköğretim okuyanlara kura usulü deniliyor ama çıkmıyor ben 5 kez katıldım yok