Soru Önergesi Verildi: Öğretmen Maaşlarını Yeterli Buluyor Musunuz?

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından öğretmen maaşları hakkında bir soru önergesi verildi. Söz konusu soru önergesinin detaylarını haberimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz..

SORU ÖNERGELERİ 22.10.2018, 15:39
Soru Önergesi Verildi: Öğretmen Maaşlarını Yeterli Buluyor Musunuz?

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından öğretmen maaşları hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a bir soru önergesi verildi. Uğur Bayraktutan tarafından verilen soru önergesinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan verdiği soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yazılı bir şekilde yanıt vermesini Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince talep etti. Soru önergesinde ise şu sorulara yer verildi:

- Öğretmenlerimizin maaşlarını yeterli buluyor musunuz?

- Ülkemizdeki öğretmen maaşları ile dünyadaki öğretmen maaşlarındaki farkı nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Diğer meslek gruplarına göre Öğretmen maaşlarının düşük olmasını neye bağlıyorsunuz? 

- Öğretmen maaşları hangi kriterler gözetilerek belirlenmektedir?

- Ülkemizin ve Milletimizin gelişiminde büyük katkıları olan tüm meslek gruplarını yetiştiren Öğretmenlerimize Hükümet olarak hak ettikleri değeri verdiğinizi düşünüyor musunuz?

Söz konusu soru önergesinde sorulan sorular Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından henüz yanıtlanmadı. Soru önergesi yanıtlandığında okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz...

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)