Tarım ve Orman Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Neden Hala Gerçekleşmedi ?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından bir soru önergesi verilerek Tarım ve Bakanlığı 10 bin personel alımının neden hala yapılmadığı sorgulandı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

SORU ÖNERGELERİ 22.10.2018, 14:54 18.01.2019, 00:36 Batuhan
Tarım ve Orman Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Neden Hala Gerçekleşmedi ?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye bir soru önergesi verildi. Söz konusu soru önergesi Tarım ve Orman Bakanlığına yapılacak olan personel alımları hakkında oldu.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından verilen soru önergesinin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

SORU ÖNERGESİNİN DETAYLARI

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye şu soruları sordu:

- Bakanlığınızın bünyesinde kaç ziraat mühendisi görev yapmaktadır? Tarım hizmetlerinin etkinleştirilmesi ve yaygınlaştırılması için bu sayı yeterli midir?

- 81 ilimizden gelen kadro ihtiyaçlarına göre ziraat mühendisi ihtiyacı kaç kişidir?

- 2018 yılı içinde alınması beklenen 10 bin ziraat mühendisi alımı halen neden gerçekleştirilmedi? Gerçekleştirilmesi için kesin bir tarih var mıdır?

Mahmut Tanal tarafından sorulan sorular Tarım ve Orman Bakanlığı henüz yanıtlanmadı. Soru önergesi yanıtlandığında okuyucularımızı anlık olarak sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden haberdar edeceğiz.

Yorumlar (1)
Ziraat muh 10 ay önce
Bu alim olmaz kendimizi bosa kandirmayalim kamu personeline teşekkür ederim sesimizi duyurdugu icin