Toplum Yararına Programlar (TYP) Kapsamında Yapılan Personel Alımları Hakkında Soru Önergesi Verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında yapılan personel alımlarına ilişkin bir soru önergesi verildi.

SORU ÖNERGELERİ 26.01.2017, 11:56 02.02.2019, 22:11
Toplum Yararına Programlar (TYP) Kapsamında Yapılan Personel Alımları Hakkında Soru Önergesi Verildi

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na bir soru önergesi verildi. Soru önergesi Toplum yararına programlar (TYP) kapsamında istihdam edilenlere ilişkin verildi. 

Soru Önergesinin Detayları 

Aşağıda belirtilen sorularımın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve Içtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.

Toplum yararına programlarının (TYP) uygulandığı andan itibaren illere göre yıllar itibariyle kaç kişinin istihdam edildiğine ilişkin kamuoyunda çeşitli rakamlar yayınlanmaktadır.

Bu bağlamda;

1) Toplum Yararına programların neden kapsamında, başlangıç tarihinden itibaren yıllara göre illerin her birinin yararlandığı rakamlar ayrı ayrı belirtilmek suretiyle kaç kişinin (TYP) den istihdam edildiğini açıklar mısınız?

Yorumlar (0)