12 Temmuz’a kadar KPSS şartsız ve KPSS 50, 60 ve 70 taban puanı ile memur alımı yapan kamu kurumlarının günce iş ilanları!

12 Temmuz 2019 tarihine kadar 5 binden fazla memur alımı yapılacaktır. Memur alımı yapan kamu kurumlarının 2019 Haziran ayı içerisinde yayınlanan ve başvuruları devam eden güncel alım ilanlarına göre, KPSS şartsız ve KPSS 50, 60 ve 70 taban puanı şartı olmak üzere toplamda 5 Binden fazla memur alımı yapılacaktır. Yayınlanan bu ilanlar içerisinde en az ön lisans ve lisans mezunu olma şartı arayan kamu kurum ilanları haricinde en az ilköğretim ve ortaöğretim mezunu arayan kamu kurumlarının memur alım ilanları da bulunmaktadır. Bu haber içeriğinde sizler için, hangi kamu kurumu kaç memur alımı yapıyor? Memur alımı başvuru şartları nelerdir? Sorularını cevapladık…

12 Temmuz’a kadar KPSS şartsız ve KPSS 50, 60 ve 70 taban puanı ile memur alımı yapan kamu kurumlarının günce iş ilanları!

Birçok meslek sahibi ve üniversite mezunu, kendi branşları ile ilgili kamu kurumların memur alım ilanlarını takip ediyor. Gözden kaçırdığınız ilanlar olmasın diye; Bakanlıklar, Belediyeler ve Devlet Resmi Kurumlarının memur alımı ile ilgili yayınladığı tüm güncel alım ilanlarını bu haber içeriğinde tek sayfada sizler için derledik. Kamu personeli alım ilanlarını gözden kaçırmış olabilirsiniz! İlanların son başvuru tarihleri ve başvuru şartları her bir ilan içeriğinde belirtilmiştir.

Aşağıda, 19 Haziran ile 12 Temmuz 2019 tarihleri arasında KPSS şartsız ve KPSS 50, 60 ve 70 taban puanı ile memur alımı yapan kamu kuruluşlarının yayınladığı iş ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlar içerisinde akademik personel alımı, sağlık personel alımları ve farklı kamu kurumlarının güncel memur alım ilanları ve bu ilanlara ait başvuru şartları yer almaktadır. İlgili memur alım ilanlarına ulaşmak ve başvuru detaylarını görüntülemek için belirtilen linkin üzerini tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, aşığa belirtilmiş ilanlar içerisinde sözleşmeli kamu personeli alımı ve daimi vasıflı vasıfsız işçi alımı yapan kurumların iş ilanları da mevcuttur.

 1 – Kamu Personeli Alım İlanlarına Ulaşmak İçin Lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>>>

2 – Kamu Kurumlarının İşçi Alım İlanlarına Ulaşmak İçin Lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>>>

3 – İŞKUR Tarafından Yayınlanan Kamu Ve Özel Şirket Kurumların İlanlarına Ulaşmak İçin Lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>>>

MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1 -  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2 - Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

3 - Taksirli suçlar haricinde yüz kızartıcı suçlardan ve terör bağlantılı suçlardan hüküm giymemiş olmak,

4 - İstenilen öğrenim düzeyine ve tecrübeye sahip olmak,

5 - Örgün öğrenim gören okullarda öğrenci olmamak, 

HAZİRAN-TEMMUZ MEMUR ALIMI İSİHDAMI 

Türkiye’de her gün işsizlik büyümeye devam ediyor. Son olarak resmi kurumların yaptığı işsizlik rakamlarına göre; en az ön lisans mezunu sayısı 1 milyonu aşkın işsiz bulunurken genel toplamında 4 milyon 750 bini geçmiş durumda.  Genel tanımlı işsiz sayısı ise 2019 yılında 8 milyon 500 bini aşmış durumda. Türkiye’de genel istihdama yönelik yapılan alım ilanlarına bakıldığında, işsizlik rakamlarını düşürmeye hiçte yardımcı olabilecek bir düzeyde değil.

2019 Yılı Haziran ayında memur alımı yapan kamu kurumları güncel iş ilanlarına bakıldığında yaklaşık 5 bin kamu personeli alımı yapılacaktır.  Sözleşmeli 20 bin öğretmen alımını da eklediğimiz zaman toplamda 25 bin memur alımı yapılması muhtemel görünüyor.

2019 YIL SONUNA KADAR YAPILACAK İSTİHDAM RAKAMLARI

Açıklanan resmi açıklamalara göre 2019 yılı sonuna kadar; PTT’ye 5 bin personel alımı, Orman Genel Müdürlüğüne 5 Bin memur alımı, Sağlık bakanlığına 12 bin sağlık personeli alımı, EGM’ ye 10 bin polis memuru ve 8 bin bekçi alımı, Adalet bakanlığına 11 bin memur alımı ve Kültür ve Turizm Bakanlığına 760 memur personel alımı olmak üzere yaklaşık toplamda 52 bin 55 bin arasında kamu personeli alımı yapılması planlanıyor. Bunların haricinde şu anda memur alımı yapan kamu kurumlarına ait başvurusu devam eden alım ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlara göre de kamu kurumlarına alınması planlanan memur-personel alım sayısı ise yaklaşık 5 bin kadardır.

Yorumlar (8)
Ebru . 4 ay önce
Güvenlik alımı da var mı
Semiha durmaz 4 ay önce
Temizlik
Nuran 4 ay önce
Bende iş arıyorum
Naciye 4 ay önce
Basvuru sayfasi nerede?
Rayhan atalay 4 ay önce
Temizlikci
İbrahim acar 4 ay önce
İşim yok iş arıyorum
Zeynep nur teke 4 ay önce
Lise mezunuyum okoduğum lise kızmeslek özel cocuklarla ilgili öretim gördüm devlet bobadan bir aş iş talebve ricamız var kabese puanım 60 alabildim kendim 10 yıl kanser tedavisi götdüm cok şükür rabbime şimdi iyiyim devletimin cok iyiliğini gördüm ayilem zaten tüm imkanlarını kullandı bobam benim icin işini bırakmak zorundakaldı ben şimdi ayileme yardımcı olmak istiyorum arz ederim tel 5376093296 inşAllah arum gercek olur
Yasemin Esra Ay 4 ay önce
Alımlar nezaman başlıyor kayıt olan varmı belirli bölümler alınıyor bizim gibi tarih ve bazı bölümlere devletimiz iş verecek mi 50 60 70 puan deniyo ne yaziki bu puanlarla memur olan yok galiba haydi ALLAH Yardımcımız olsun