1254 Kamu Personeli Alımı İçin Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Aracılığıyla Yeni İlanlar Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı ve Resmi Gazete'nin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan "kamu personeli" alım ilanlarını derledik. Peki şartlar neler? İşte detaylar.

1254 Kamu Personeli Alımı İçin Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Aracılığıyla Yeni İlanlar Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yer alan sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik.

Yayımlanan ilanlarda talep edilen genel ve özel başvuru şartları ve başvuru tarihleri açıklandı.

ALIM YAPILACAK KURUM VE KURULUŞLAR

Devlet Personel Başkanlığı "sözleşmeli personel" alımı ekranı üzerinde ilan yayımlayan kurum ve kuruluşlar;

"İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine Ve Maliye Bakanlığı" olarak açıklandı.

HANGİ BİRİMLERE PERSONEL ALIMLARI YAPILACAK?

Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan duyurularda ise personel alımı yapılacak olan bakanlıkların kurumları ise şöyle;

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Alımı planlanan 7 Uzman Personel, “Hukuk Müşaviri” (4 kişi) ve “Bilgi Teknolojileri Yöneticisi” (3 kişi) pozisyonlarında görevlendirilecektir" denildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Bakanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata başarı sırasına göre 3 (Üç) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır" denildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise; "Bakanlığımız Merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara toplam 1200 adet personel alımı yapılacaktır" denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan detaylarda ise; "Bakanlığımız tarafından 15 - 19 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 13 (on üç) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır." deniliyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru detayları ve başvuru şartları ile tarihleri ilanlara göre farklılık gösterdiğinden dolayı detayları Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (2)
Hüsniye kosif 11 ay önce
Benim işe ihtiyacım var yarabbim biri duysa sesimi
Fatih 11 ay önce
Allah zülcelalden başkası duymaz.
Çünkü herkes dünya'ya ile meşgul iken
ama bunun mahşer de bir hesabı var .