15 Farklı İlanla Beraber 237 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan kamu personeli alım ilanlarının detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz. Söz konusu 15 farklı ilanla beraber 273 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. İşte ilan detayları...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 03.10.2018, 14:55 18.01.2019, 23:11
15 Farklı İlanla Beraber 237 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu!

Kamupersoneli.net olarak kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanları okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Söz konusu bu haberimizde 15 farklı ilanla beraber 237 sözleşmeli personel alım süreci hakkında detayları derledik.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlara göre personel alımı yapacak kurumlar şöyle;

"Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Balıkesir Üniversitesi, Türkiye Su Enstitüsü, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinop İl Özel İdaresi, Kahire Büyükelçiliği, Doha Büyükelçiliği, Boğaziçi Üniversitesi DHMİ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı" olarak açıklandı.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Yayımlanan ilanlarda başvuru yapılacak olan kadrolar ise şöyle;

"Hemşire, Sanatsal Yardımcı Eleman, Orkestra Sanatçısı, Diğer sağlık personeli, Uzman, Büro Personeli, Teknisyen, Avukat, Sözleşmeli sekreter, Sistem yöneticisi, sistem güvenliği uzmanı, ağ ve güvenlik proje yöneticisi, asistan hava trafik kontrolörü, stajyer hava trafik kontrolörü,

Tasarım uzmanı ve proje yöneticisi, veri tabanı yöneticisi, Uygulama geliştirme uzmanı, Kıdemli ağ uzmanı, Sistem yöneticisi, Kıdemli Bilgi güvenliği uzmanı, proje mimarı, Kıdemli java uygulama geliştirme uzmanı, web uygulama geliştirme uzmanı, mobil yazılım uzmanı, iş analisti uzmanı, tasarım- analiz ve eğitim uzmanı, ağ uzmanı" olarak açıklandı.

GENEL ŞARTLAR NELER?

Yayımlanan ilanlarda adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Ayrıca erkek adayların askerlik şartlarını yapmış olmaları gerekirken tecilli, muaf veya yedek sınıfına geçmiş olmaları talep ediliyor.

Affa uğrayan, yüz kızartıcı veya para cezasına çarptırılmış herhangi bir cezaları olmayan adayların başvuru yapması gerekiyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Yayımlanan ilanlar Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yer almaktadır.

Adaylar "http://euygulama.dpb.gov.tr" üzerinde yer alan "sözleşmeli personel" kısmında bulunan ilanların kılavuzlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirler.

Yorumlar (1)
vatandaş 1 yıl önce
Hadi hayırlısı bizde atanalım artık