19 Ekim Tarihli DPB'de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanları

19 Ekim tarihinde Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden 111 sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlandı. DPB'de sözleşmeli personel alım ilanı yayımlayan kurumlar ve alım yapılacak kadroları haberimizde siz okuyucularımız için derledik.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 19.10.2018, 00:13 18.01.2019, 00:54
19 Ekim Tarihli DPB'de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden 3 farklı üniversite yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Yozgat Bozok Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ile Trakya Üniversitesi tarafından yayımlanan 3 farklı ilanda toplam 85 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. İlanlarda yer alan kadro detayları ve başvuru koşulları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLARA DAİR DETAYLAR

DPB aracılığıyla yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarını yayımlayan kurumlar alım yapacakları personel kadrolarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

Yozgat Bozok Üniversitesi yayımladığı ilanında toplam 8 personel alımı yapacağını ilan etti. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yapılacak alımlar Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri ve Eczacı kadrolarına gerçekleştirilecek. 

Trakya Üniversite kadrolarında eksik bulunan pozisyonlarında görevlendirmek üzere;  Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri alımı yapacağını duyurdu. Trakya üniversitesi ilan edilen bu kadrolar için 68 personel istihdamı yapacak. 

Düzce Üniversitesi tarafından Resmi Gazete üzerinden yayımlanan alım ilanında ise 9 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar Hemşire, Sağlık Personeli ve Fizyoterapist kadrolarına yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

3 farklı üniversite tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan genel başvuru koşulları ile ilan metinlerinde yer alan özel başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor.

Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı Kanun'un 48'ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile özel şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c)Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak koşulları bulunuyor. 

Yukarıda yer alan genel başvuru koşullarının yanı sıra adayların ayrıca 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, koşullarına da haiz olması isteniyor. 

İLANALRA DAİR DETAYLAR

Söz konusu ilanlara dair ilan metinlerini görüntülemek ve ilanların başvuru süreçlerine dair detaylara ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)