2 Kamu Kurumuna En Az Lise Mezunu 2 Bin 517 Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Danıştay Başkanlığı ile Adalet Bakanlığına, en az lise mezunu 2 bin 517 kamu personel alımı yapılıyor. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde...

2 Kamu Kurumuna En Az Lise Mezunu 2 Bin 517 Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Danıştay Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı, resmi siteleri ile Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde personel alım ilanı yayımladı.

2 kurumun personel alım ilanlarını, başvuru şartlarını, alım yapılacak pozisyonları ve başvuru süreçlerini sizler için derledik. İşte detaylar:

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Danıştay Başkanlığı >> Destek Personeli (Aşçı, Garson ve Bahçıvan hizmetinde çalıştırılmak üzere)

Adalet Bakanlığı >> Zabıt Katibi ve Mübaşir

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Danıştay Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı personel alım ilanına başvuracak adayların; T.C. vatandaşı olmak, 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, 2016 KPSS'ye girmiş olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, talep edilen özel şartlara haiz olmak şartlarını taşımaları gerekiyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:17
YORUM EKLE