8 Kamu Kurum ve Kuruluşu 196 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayan 8 farklı kamu kurum ve kuruluşu 196 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilanlara yönelik olarak başvuru şartları, başvuru detayları ve diğer tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

8 Kamu Kurum ve Kuruluşu 196 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanlar kapsamında 8 farklı kamu kurum ve kuruluşuna 196 sözleşmeli personel alınacağı ifade edildi.

Yayımlanan ilanlarda adaylardan istenen şartları derledik.

İşte merak edilen tüm detaylar kamupersoneli.net'te

HANGİ KURUMLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Yozgat Bozok Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Muskat Büyükelçiliği, Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Kırıkkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü" olarak açıklandı.

GENEL ŞARTLAR NELER?

Yayımlanan ilanlarda adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Ayrıca erkek adayların askerlik şartlarını yapmış olmaları gerekirken tecilli, muaf veya yedek sınıfına geçmiş olmaları talep ediliyor.

Affa uğrayan, yüz kızartıcı veya para cezasına çarptırılmış herhangi bir cezaları olmayan adayların başvuru yapması gerekiyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Yayımlanan ilanlar Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yer almaktadır.

Adaylar "//euygulama.dpb.gov.tr" üzerinde yer alan "sözleşmeli personel" kısmında bulunan ilanların kılavuzlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:44
YORUM EKLE