Adalet Bakanlığı 200 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurularda Son Gün

Adalet Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve 200 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular bugün sona erecek. Konu ile ilgili olarak ilan hakkındaki tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı 200 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurularda Son Gün

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile yayımlanan ilanda Adalet Bakanlığının 200 sözleşmeli personel alımı yapacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvurular bugün sona eriyor. Bu bağlamda ilan hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 10 avukat (tam zamanlı), 20 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 30 destek personeli (şoför), 40 destek personeli (hizmetli), aile, çocuk ve çocuk ağır ceza mahkemelerinde çalıştırılmak üzere 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Peki söz konusu ilana başvurular nasıl yapılacak? İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını bugün mesai bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Bu bağlamda başvuru yapacak olan adaylar başvurularını başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte kılavuzda belirtilen Adalet Komisyonlarına şahsen başvuru yapacaklardır. Posta, kargo ve faks yolu ile yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

GENEL ŞARTLAR

Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Genel şartlara haiz olan adayların kılavuzda belirtilen kadrolara göre özel şartlara da haiz olmaları gerekmektedir. İşte genel şartlar:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) Lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:54
YORUM EKLE