17 Ağustos 2017 Perşembe 12:13
Adalet Bakanlığı 300 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor !
Kamu Personeli

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 300 sözleşmeli personel alınacak. İşte detaylar...

Alım Yapılacak Pozisyonlar:

* 194 zabıt kâtibi

* 90 sözleşmeli mübaşir

*  16 sözleşmeli teknisyen

Genel Başvuru Şartları:

* Türk vatandaşı olmak

* İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları için KPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak

*  657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak

*  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

* Kamu haklarından mahrum olmamak

*  Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

Özel Şartlar:

ZABIT KATİBİ İÇİN:

*  Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

*  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

* Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. 

MÜBAŞİR İÇİN:

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak

TEKNİSYEN İÇİN:

* En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Başvuru için gerekli belgeler:

* Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK–2) temin edilecektir)

*  Öğrenim belgesinin aslı veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği

* KPSS-2016 sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği

*  Zabıt kâtibi unvanı için; Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika ya da fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olduğuna dair belgenin aslı, noter veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği

*  Adayların eşlerinin iş durumlarına ilişkin dilekçe şeklinde beyan

*  Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ayrıca, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 nci maddesine uygun olarak doldurulacak Arşiv Araştırması Formunu ibraz etmek zorundadırlar (Adalet komisyonundan temin edilecektir).

Başvuru Yeri, Şekli ve Zamanı:

* Başvurular 17 Ağustos 2017 Perşembe günü başlayıp, 5 Eylül 2017 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruların sınavın yapılacağı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. 

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 07.02.2019 18:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cem 2017-09-19 13:33:31

Sonuçlar ne zaman açıklanıcak ?

Avatar
ümit 2017-09-03 23:45:01

kpss baraj puanı yazılmamıs bilgisi olan varmı

Avatar
Nurcan 2017-09-02 20:28:30

Kpss için 70 şartı neden var hala yani diğer kurumların bazıları 60 ve üstü diyor. Baraj 60 olsa olmaz mıydı? Netice itibariyle zaten klavye ve mülakat var.

Avatar
Tuba 2017-08-29 10:29:01

Hiç bilgi sahibi olmayan bırak 90 yazmayı yanına yanaşamayan insanların bile bile başkalarının hakkı gasp etmesi olduğu sürece hiç bi zaman o boşluklar uvediler doymaz. Çalış araştır bi sonra gir . kpss 80 aldım iyi başvuruyim . bi bak bakalım şartları ne

Avatar
Yasemin 2017-08-28 11:39:54

Ya Allah aşkına bizler de inanıyoruz banka banka sinav sinav dolaşıyoruz. Ben umudumu kestim artık.

Avatar
Demet 2017-08-27 12:49:55

Arkadaslar nasil kayit yapilacak ben bise anlamadim yardimci olurmusunuz

Avatar
beyza 2017-08-22 21:17:52

ben başvuruyu nasıl yapcagımı anlamadım dırekt aps ıle mı yollayacagız

Avatar
caner 2017-08-22 18:43:39

nasıl başvuru yapıcaz