Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 978 Sözleşmeli Personel Alımında Son Gün !

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde alınacak 978 sözleşmeli personel için başvurularda son güne gelindi. İşte detaylar...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 13.01.2017, 09:01 02.02.2019, 16:50
Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 978 Sözleşmeli Personel Alımında Son Gün !

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilan ile 978 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlanda, 300 infaz ve koruma memuru, 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 43 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 32 teknisyen, 215 destek personeli (şoför), 43 destek personeli (aşçı), 25 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 975 ayrıca önceki yıllara ait boş kalan 3 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 978 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli personel alım ilanına başvuracak adayların ;T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerliğini yapmış ya da muaf olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık durumu olmamak, KPSS'den en az 70 puan almış olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak şartlarını taşıyor olmaları gerekiyor. Başvuru yapılacak kadrolar için istenen özel şartları taşımaları da gerekiyor.

Başvurular Nereden ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular 2 Ocak 2017'de başladı ve bugün (13 Ocak 2017) mesai bitimine kadar adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte  ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılacak.

Alım yapılacak kadrolara göre boy ve kilo ölçümüne alınacak adayların listeleri 18 Ocak 2017 tarihinde ilgili Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarında ve varsa ilgili Cumhuriyet başsavcılığı resmi internet sitelerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Yorumlar (0)