Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 200 Sözleşmeli Personel Alacak (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu'na 200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu yayımlanan ilana göre adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına yer verildi. Peki başvurular nereden yapılacak? Başvuruda aranan genel şartlar neler? İşte tüm detaylar.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 200 Sözleşmeli Personel Alacak (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yeni bir ilan yayımlandı.

Söz konusu yayımlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu bünyesinde görevlendirmek amaçlı 200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi.

Kamupersoneli.net olarak ilanın detaylarını sizler için açıklıyoruz. İşte detaylar...

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilan içerisinde ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında ise;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Son başvuru günü olan 22 Haziran 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartlarına yer verildi.

Ayrıca adaylardan talep edilen diğer genel başvuru şartları arasında ise;

Kamu haklarından mahrum olmamak, Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak şartlarına yer verildi.

KPSS ŞARTI

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan ilan içerisinde KPSS şartına yer verildi ve adaylardan talep edilen KPSS şartına yönelik olarak;

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2016 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir açıklamasına yer verildi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILIYOR

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda alım yapılacak kadrolar ise;

Sağlık Personeli (Otopsi):38,

Sözleşmeli Büro Personeli:41,

Teknisyen (Kimya):5,

Teknisyen (Atölye):11,

Makina Mühendisi:8,

İnşaat Mühendisi:3,

Fizik Mühendisi:7,

Kimyager:24,

Hizmetli:27,

Şoför:7,

Biyolog:3,

Laborant:18,

Hemşire:2,

İnfaz ve Koruma Memuru:6

olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan söz konusu ilana başvurular 4 Haziran 2018 günü saat 10:00'da başlayacak ve 22 Haziran 2018 günü saat 17:00 itibarıyla sona erecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Adalet yok büro yönetim festival düzenle in adli tıp ama bize yok niye bizde herkesin puanı yüksek bizi alsalar millet diyecek ki yüksek puanla millet atanamadıysa bu düşük puanlılar nasıl atanıyor o yüzden çare büro yönetiminden kadro açacak ki puanlar 80 lere düşsün

..
.. - 1 yıl Önce

adalet mezunu neden yok ki almasi gereken bolum adaletken nedem buro yonetimi yada en azindan bizdende alim yapabilirdi