Adli Tıp Kurumu İnfaz Koruma, Büro ve Sağlık Memuru Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere çok sayıda personel alımı yapıyorlar. Personel alımı yapmak adına ilan yayımlayan kurumlar arasında Adli Tıp Kurumu'da bulunuyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanın detaylarını aktarıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 17.06.2018, 11:17 12.02.2019, 19:52
Adli Tıp Kurumu İnfaz Koruma, Büro ve Sağlık Memuru Alım İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Adli Tıp Kurumu yayımladığı bir ilan ile kadrosunda personel açığı bulunan birimlerine çok sayıda pozisyonda memur alımı yapacağını ilan etmiş ve söz konusu alım ilanına dair detayları Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı bir ilan ile adaylara duyurmuştu.

Kurum tarafından yayımlanan ilana dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

KADRO DETAYLARI

ATK tarafından yayımlanan personel alım ilanın detaylarına göre kurum 8 farklı pozisyonda personel alımı yapacak. İlan metnine göre alım yapılacak bu pozisyonlar arasında, Sözleşmeli Büro Personeli, Teknisyen, Mühendis, Diğer Teknik Hizmet Personeli, Destek Personeli, Biyolog, Laborant, Hemşire ve İnfaz Koruma Memuru kadroları bulunuyor. 

Adli Tıp Kurumu yukarıda yer alan bu pozisyonlar için toplam 200 personel istihdamı sağlayacak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan ile adaylara duyurulan personel alımlarına alımlar internet üzerinden yapılacak.  Adli Tıp Kurumu başvurulara ilişkin yayımladığı açıklamasında ilana son başvuru tarihini 22 Haziran olarak ilan ederken adayların başvurularını Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesi üzerinden (www.atk.gov.tr) yapacaklarını duyurdu. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kurum tarafından yayımlanan ilan metnine başvuru yapacak adayların ilan metninde yer alan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak kadrolara göre belirlenen özel başvuru koşullarını sağlamaları gerektiği bildirildi. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 01 Ocak 1981 ve sonrası doğmuş olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak ve 2016 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmak. 

Yorumlar (2)
Bbb444 1 yıl önce
Yaparsın ama sıralama gelmez
Feyzullah özel 1 yıl önce
Kpss puanım 68.6 başvuru yapabilirmiyim