12 Eylül 2018 Çarşamba 00:18
Akhisar Belediyesi KPSS Şartsız Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Akhisar Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kamu personeli alım ilanı yayımladı. 

5393 Sayılı Belediye Kanununun 49 maddesinin 3. fıkrası kapsamında Tam Zamanlı Sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere alımı yapılacağı açıklanan alımlara dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu ilan metnine göre alımlar iki farklı kadrodan yapılacak ve her kadro için bir personel istihdamı gerçekleştirilecek. 

Akhisar Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan alımlar 4 yıllık Harita Mühendisliği bölümünden mezun olan adaylar arasından Harita Mühendisi ve Mimarlık Fakültelerinin 4 yıl süreli şehir ve bölge planlama bölümünden mezun olan adaylar arasından ise Şehir Plancısı pozisyonlarına yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB'de yayımlanarak adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların ilan metninde yer alan ve bizlerinde sizlere aşağıda aktardığımız koşulları sağlamaları gerekiyor. 

T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin A fıkrasında belirtilen şartları taşıyor olmak, Sağlık açısından herhangi bir rahatsızlığı olmamak, çalışma şartlarına uygun olmak, Askerliğini yapmış olmak. (Erkek adaylar için ), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir durumu bulunmamak.

Adayların bu şartların dışında ayrıca. ''Türk ceza kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar , Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar , milli savunmaya karşı suçlar , devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak'' şartını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Akhisar Belediyesi tarafından yayımlanan ilana başvurular 19 ile 21 Eylül tarihleri arasında yapılacak. İlana başvurular İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden form alarak şahsen yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru evrakları arasında Başvuru Formu, Yüksek öğrenim diploması/çıkış belgesi aslı veya onaylı örneği, Nüfus cüzdanının onaylı sureti, Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için) yer alıyor. 

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 30.01.2019 20:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.