Balıkesir Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan en az lise mezunu personel alım ilanına başvurular sona eriyor. Alım yapılacak pozisyonlar ve diğer detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 01.12.2017, 12:41 08.02.2019, 22:31
Balıkesir Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre; Hemşire, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli pozisyonlarında sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Yayımlanan ilanda talep edilen şartlara durumu uyan ve başvuru yapmak isteyen adaylar, bugün (1 Aralık) mesai bitimine kadar istenilen belgeler ile birlikte Balıkesir Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak. Başvuru esnasında, fotoğraflı başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da fotokopisi, KPSS sonuç belgesi ve hizmet dökümü teslim edilecek.

Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesi için başvuru yapabilecek. Birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak. 

Başvuruların sona ermesinin ardından, 5 iş günü içerisinde Balıkesir Üniversitesi resmi internet sitesinde, başvuru sonuçları ve adaylardan istenilen belgeler açıklanacak.Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. 

Başvuru Yapacak Adayların; 657 sayılı DMK'nın 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekiyor. Üniversites başvuru yapacak adaylardan, pozisyonlara göre belirlenen eğitim şartını taşımalarını, ilgili KPSS puan türünden en az 55 almış olmalarını, nöbet usulü çalışmasına engel durumu olmamasını istiyor.

Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak ve sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecek.

Yorumlar (0)