Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yeni bir ilan yayımlandı ve Boğaziçi üniversitesi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verildi. İşte genel şartlar ve tüm detaylar sitemizde.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 21.09.2018, 16:31 30.01.2019, 19:24
Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayımladı!

Boğaziçi üniversitesinin Bilgi İşlem ve Yayım Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 4 (dört) sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu yayımlanan ilan Devlet Personel Başkanlığı web adresinde yer aldı.

BAŞVURU ŞARTLAR NELER?

Yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına göre; 

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmaları istenildi.

Ayrıca fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adayların başvuru yapması talep edildi.

Meslek tecrübesi olarak adayların; yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık tecrübeleri ve diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmaları istenildi.

İlana başvuru yapacak erkek adayların muvazzaf askerlik çağına gelmemiş olması ila askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olması talep edildi.

KPSS ŞARTI

İlana başvuru yapacak adayların 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanı ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına (sınavlarına) girmiş olması gerekiyor.

Ayrıca yazılı ve sözlü sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan baz alınacağı açıklandı.

BAŞVURU TARİHLERİ

Yayımlanan ilana yapılacak olan başvurular 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 8 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Yorumlar (0)