Çalışma Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu ilan metninde yer alan kadrolar, ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları ve ilana başvurular sürecinde izlenecek yollara ilişkin ayrıntıları haberimizde paylaşıyoruz.

Çalışma Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli memur alımı için bir ilan yayımladı.

Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan metnine ilişkin tüm detaylar şöyle, 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROYA İLİŞKİN DETAYLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nca yayımlanan ilana ilişkin metinde; Bakanlığın Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu ilan metninde alım yapılacak personel sayısına ilişkin detaylar, bakanlık bünyesine 9 kişinin istihdam edileceği duyuruldu.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, devlet kurumlarına memur alımlarında aranan başvuru koşullarının yanı sıra Çalışma Bakanlığı'nın Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nca alım yapılacak unvana göre belirlenen şartları da taşıyor olması gerekiyor.

İlan metninde başvuru koşullarına ilişkin aşağıda aktardığımız şartlar yer aldı.

Genel Şartlar; 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Eğitim Şartı

Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olması isteniyor. 

KPSS Şartı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanında KPSS şartıyla ilgili olarak şu maddeyi yayımladı. ''2016 yılında yapılan KPSS P3 puanının yüzde yetmişi (%70) (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır)''

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Bakanlığın web sayfası aracılığıyla adaylara ilan edilen personel alım ilanına başvurular 23 Şubat'ta sona erecek. 

İlana başvuruda bulunacak adaylar, istenilen evraklar ile birlikte (Başvuru formu, Özgeçmiş, YDS belgesi, mezuniyet belgesi, sertifikalar) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yolu ile yapabileceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mübarek Ülgen
Mübarek Ülgen - 1 yıl Önce

Ben işhat iş yapiyorum