Devlet Su İşleri (DSİ) En Az Lise Mezunu 518 Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan en az lise mezunu 518 personel alımına kimler başvurabilir, başvuru şartları neler? Haberimizde...

Devlet Su İşleri (DSİ) En Az Lise Mezunu 518 Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilan ile 2016 KPSS puan esasına dayalı, en az lise mezunu 518 personel alımı yapacağını duyurdu.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR...

DSİ 518 sözleşmeli personel alım ilanına başvurular, yarın (29 Eylül 2017) başlıyor. Başvurular, 8 Ekim 2017 mesai bitimine kadar elektronik ortamda //personelalimi.dsi.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacak.

518 Personel Alım İlanına Başvuru Şartları Neler, Kimler Başvuru Yapabilir?

Devlet Su İşleri personel alım ilanına;  T.C. vatandaşı olan, kadrolara göre belirlenen öğretim şartını taşıyan, kamu haklarından mahrum bulunmayan, erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmayan, lisans mezunları için KPSS P3 puan tütünden en az 70 almış olan, lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 almış olan, lise ve dengi okul mezunları için KPSS P94 puan türünden en az 70 almış olan, yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşıyan ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanan adaylar başvuru yapabilecek.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

 Mühendis 435 kişi, Büro Personeli 74 kişi, Biyolog 6 kişi, Tekniker 3 kişi

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:13
YORUM EKLE