DHMİ Genel Müdürlüğü 120 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

DHMİ Genel Müdürlüğü ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. İlana başvuru yapacak adayların dikkat etmesi hususları haberimizde hatırlatıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 26.09.2018, 01:31 18.01.2019, 23:55
DHMİ Genel Müdürlüğü 120 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü kamu personeli alım ilanı başvurular kısa süre önce başladı. 

19 Ekim tarihine kadar devam edecek DHMİ kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için, ilanda yer alan kadroları ve ilana başvuru koşullarını siz okuyucularımıza tekrar hatırlatıyoruz. 

DHMİ KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yayımladığı kamu personeli alım ilanında 2 farklı pozisyonda personel istihdamı sağlayacağını duyurmuştu. Kurum tarafından yayımlanan ilan metnine göre toplam 120 personelin istihdam edileceği alımlar şu pozisyonlarda yapılacak. 

DHMİ yayımladığı ilanında Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 20 kamu personeli alımı yapacağını ilan ederken Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için ise 100 personel istihdam edileceğini açıkladı. 

İLANA GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan DHMİ kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel başvuru koşullarını sağlamaları gerektiği bildirildi. Bu başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuru yapsalar bile başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. İşte o koşullar; 

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Kadrolara göre belirlenen eğitim şartını sağlamak. Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

DHMİ Genel Müdürlüğü personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İlan metninde yer alan evrakların kurumun internet sitesi üzerinden sisteme yüklenmesi suretiyle yapılacak başvurular 19 Ekim tarihine kadar devam edecek. 

Yorumlar (0)