DİB 5000 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları İçin Son Gün ( Online Başvuru Nereden Yapılır?)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından istihdam edilecek olan 5000 sözleşmeli personel alımı başvuruları için son gün bugün. Sözleşmeli personel alımı ilan detayları ve başvuru işlemleri kamudan haber merkezinde.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 22.06.2016, 08:17 29.01.2019, 22:34
DİB 5000 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları İçin Son Gün ( Online Başvuru Nereden Yapılır?)

 Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan 5000 Sözleşmeli Personel alımı duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Taşra Teşkilatında görevlendirilecek olan sözleşmeli pesonel alımı başvuruları için son gün 22 Haiziran 2016 Çarşamba (Bugün).

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 5000 sözleşmeli personel alımı online başvuru işlemleri için son güne yaklaştık.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB)'nın taşra teşkilatındaki sözleşmeli imam-hatip pozisyonlarına 2014 KPSS puanları esas alınarak 5000 4-B sözleşmeli imam-hatip alımı yapılacaktır. 

Başvurular İçin Son Tarih 22 Haziran Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından ilan edilen duyuruda Sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 22 Haziran 2016 Çarşamba günü olarak belirlendi. Söz konusu ilana başvurular https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden elektronik başvuru olarak gerçekleştirilecektir. Söz konusu alımlar için DİB Kontenjan sayısını ve pozisyonları yazımızın devamında bulunan ilan dosyasından kontrol edebilirsiniz.

Sözleşmeli Personel Alımı İçin Başvuru Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 5000 Sözleşmeli Personel Alımı için başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı DMK'nın 48 Maddesindeki belirtilen şartları taşıması, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olması,  DİB bünyesinde teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmaması, Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olması, İmam hatip olarak görev yapmaya mani bir engeli bulunmaması şartları aranmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Devlet Personel Dairesi Başkanlığı Resmi İnternet sitesinde yer alan ilanın detayları ve kontenjan bilgilerine aşağıda bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
 

Yorumlar (1)
Hanim 3 yıl önce
Bayan arkadaşlar basvuramiyor oraya yazmiyorlar ama müftülük erkek kabul ediyor