Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Dicle Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu alım ilanına başvurular bugün itibari ile sona erecektir. Detaylar haberimizde....

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 16.07.2018, 09:27 31.01.2019, 23:22
Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Dicle Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 80 adet sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. 

Dicle Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda lise ve lisans Hemşire, Sağlık Teknikeri, Eczacı, Fizyoterapist, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca adayların 2016 KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği ifade edildi. Bu bağlamda adaylarda aranan şartlar şöyle:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması sonucunda atanmaya engel bir durum bulunmamak, Eğitim şartını sağlamak, İlanda belirtilen unvanların hizasındaki şartları taşımak. 2016 yılı KPSS (B) grubu (Ortaöğretim mezunları için KPSS (P94), ön lisans mezunları için KPSS (P93) ve Lisans mezunları için KPSS (P3) sınav sonuç belgelerine sahip olmak. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 2 temmuz 2018 tarihinde başladı ve 16 Temmuz 2018 tarihi itibari ile sona ermektedir. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecektir. Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları ile Pozisyonu belirtilmemiş başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yorumlar (0)