Dışişleri Bakanlığı Astana Büyükelçiliğine Sözleşmeli Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı ve Astana Büyükelçiliği’nde boş bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna personel alımı yapılacağı açıklandı. Peki şartlar neler? İşte merak edilenler.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 04.10.2018, 14:41 18.01.2019, 23:08
Dışişleri Bakanlığı Astana Büyükelçiliğine Sözleşmeli Sekreter Alacak

 Astana Büyükelçiliği’nde boş bulunan sözleşmeli sekreter pozisyonunda görevlendirmek üzere 1 (bir) adet personel alımı yapılacağı açıklandı.

Yayımlanan ilanda ise;

"T.C. Astana Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." denildi.

GENEL ŞARTLAR NELER?

Adaylardan talep edilen genel şartlar ise şöyle açıklandı;

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor ve sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak talep ediliyor.

En az lise mezunu olmak ve dengi okullardan mezun olunması durumda ise MEB tarafından onaylatılan yabancı okullardan mezun olunması şart.

Kamu haklarından mahrum sayılmayan adayların başvuru yapması talep edilirken, erkek adayların askerlik görevini yapmış veya yapmış sayılmaları gerekmekte.

Diğer yandan ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olmamış adayların başvuru yapabileceği duyuruldu.

Her türlü iklim koşulunda görev yapacak ve engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgeleyebilecek adayların başvuruları alınacak.

Adayların çok iyi derecede Rusça ve Türkçe bilmeleri istenirken, adayların bilgisayar ve daktilo kullanabilmeleri gerektiği duyuruldu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan ilana yapılacak olan başvurular 4 Ekim 2018 tarihinde (bugün) başladı ve 19 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

Yorumlar (0)