Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımında Son Gün !

Dışişleri Bakanlığı'nın Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı personel alım ilanına başvurularda sona gelindi. Detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 17.02.2017, 09:24 04.02.2019, 14:23
Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımında Son Gün !

Dışişleri Bakanlığı'nın Lübliyana Büyükelçiliği’nde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla alacağı personeller için başvuru sürecinde sona gelindi. İlanı hatırlayalım:

Alınacak Personel:

* Sekreter (1)

Genel Şartlar:

* Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvuracak adaylardan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Slovence ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşımaları isteniyor.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Başvuru dilekçesi

* Özgeçmiş

* Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti

* Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

* Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (

* Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

* Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Başvuru Süreci:

* Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları bugün (17 Şubat) mesai bitiminde sona eriyor. Başvurular, "Büyükelçiliğin Livarska ulica 4, 1000 Ljubljana" adresine şahsen ya da mesai bitimine kadar ulaşacak şekilde posta yoluyla yapılacak.

Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 6 Mart 2017, Pazartesi günü saat 09:00’da T.C. Lübliyana Büyükelçiliği’nde yapılacak.

Yorumlar (0)