Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Kamu Personeli Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı (sözleşmeli personel alımı ekranı) üzerinden üç yeni ilan yayımlandı ve Dışişleri Bakanlığına kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Kamu Personeli Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığı Tarafından Yayımlanan İlanlarda İse Alım Yapılacak Olan Birimler Ve Kadro Sayıları Şöyle;

* (T.C. Anvers Başkonsolosluğu) 1 Sözleşmeli Personel alımı
* (T.C. Bakü Büyükelçiliği) 1 Sözleşmeli Personel alımı
* (T.C. Viyana Büyükelçiliği) 1 Sözleşmeli Personel alımı

ANVERS BAŞKONSOLOSLUĞU PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Adayların Türk vatandaşı olması zorunlu ve yaş şartı olarak 46 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Bu şartların yanı sıra en az ilkokul mezunu olmak ve yurt dışında bulunan okullardan mezun olunsa bile MEB denklik durumu olması zorunlu.

Ayrıca kamu haklarından mahrum sayılmamak gerekmektedir ve erkek adayların askerlik görevini yapmış olması veya yapmış sayılmaları gerekiyor.

Adayların ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylardan her türlü iklim koşullarında görev yapmayı kabul etmiş olmak ve ayrıca engel durumu bulunmadığını sağlık raporu ile ispat etmesi beklenmektedir.

Son olarak;

Çok iyi derecede Flamanca ve Türkçe bilmek ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmekte talep edilen genel şartlar içerisinde bulunuyor.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

BAKÜ BÜYÜKELÇİLİĞİ PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, yaş şartı olarak 46 yaşından gün almamış olması ile en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olması zorunlu.

Ayrıca kamu haklarından mahrum sayılmamak başvuru şartı içinde yer alıyor ve ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak mecburidir.

Başvuru yapmayı düşünen erkek adayların askerliğini yapmış olması yada yapmış sayılması gerekiyor.

Adaylar iyi derecede Azerbaycan Türkçesi ve Türkçe bilmek zorunda ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmekte istenen genel şartlar içerisinde yer alıyor.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Adaylardan talep edilen şartlar;

Türk vatandaşı olmak, yaş şartı olarak 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise mezunu olmak kamu haklarından mahrum olmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmuyor olmak zorunludur.

Başvuru yapacak erkek adayların askerlik yapmış veya yapmış sayılmış olması mecburdur ve her türlü iklim şartında çalışmayı kabul etmek ve bunu sağlık raporu ile belgelemek zorunludur.

Adaylar ayrıca çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek zorunda olmakla beraber bilgisayar kullanabilmeleri gerekiyor.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Atanamayanhoca61 10 ay önce
Şartlara bak tam adam kayırmalık .d kpss yok ilkokul mezunu tamam işte.