Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı Başvurularında Sona Gelindi

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan KPSS şartsız memur alım ilanına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 06.10.2017, 10:51 08.02.2019, 18:39
Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı Başvurularında Sona Gelindi

Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Juba Büyükelçiliği’nde münhal hale gelecek 1 adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN !

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak personeller için başvurular, bugün (6 Ekim 2017) mesai bitimine kadar; "elektronik posta ile ‘embassy.juba@mfa.gov.tr‘ adresine veya posta ile Büyükelçiliğin “Turkish Embassy, Residence Road, Hai Matar, Juba / Republic of South Sudan” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER NELER?

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.) erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olan, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmayan, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmayan, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılan, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgeleyen (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilen, bilgisayar kullanabilen adaylar başvuru yapabilecek.

Yorumlar (0)