Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan KPSS şartsız memur personel alım ilanına başvurular devam ediyor. Kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir? Haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 16.08.2017, 14:01 07.02.2019, 17:58
Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile T.C. Trablus Büyükelçiliği’nde sekreter olarak görevlendirilmek üzere 3 personel alacağını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına kimler başvurabilir, başvuru şartları neler? İşte detaylar...

İlana başvuracak adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşımaları gerekiyor.

Başvuru Esnasında;

* Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

* Özgeçmiş (CV)

* Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri

* Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

* Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti

* Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

* Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf teslim edilecek.

Sınav Süreci

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yazılı Sınav

Yazılı eleme sınavı 11 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da T.C. Trablus Büyükelçiliğinde yapılacaktır.

Sınav konuları: Türkçeden Arapçaya çeviri (1 saat) Arapçadan Türkçeye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 Saat)

 Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 14 Eylül 2017 Perşembe günü saat 10.00’da Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. Uygulamalı Sınav Konuları: (Bilgisayarda) Daktilo sınavı 

Başvurular Nereden ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular en geç 27 Ağustos 2017 Pazar günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğin Shara Zawiya Dahmani, Trablus adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00 -14:30 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

Yorumlar (0)