Dışişleri Bakanlığı Memur Personel Alımında Son Gün (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan, en az lise mezunu memur personel alımı başvuruları sona eriyor. İlan detayları haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 03.10.2017, 08:39 08.02.2019, 18:27
Dışişleri Bakanlığı Memur Personel Alımında Son Gün (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre; T.C. Los Angeles Başkonsolosluğunda münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacak.

BAŞVURULARDA SON GÜN !

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, bugün (3 Ekim) mesai bitimine kadar “6300 Wilshire Blvd. Suite 2010, Los Angeles CA-90048” adresine şahsen ya da posta ile ulaşacak şekilde yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, email adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti ile arkalı önlü fotokopisi, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.), erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

SINAV SÜRECİ

YAZILI SINAV

Yazılı Yeterlilik Sınavı: Yazılı eleme sınavı 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 13:00’de T.C Los Angeles Başkonsolosluğu’nda yapılacak.

SÖZLÜ SINAV

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 25 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da Başkonsolosluğumuzda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. 

Yorumlar (0)