Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Dışişleri Bakanlığı bir ilanını yayımlayarak kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu sözleşmeli memur alımı için başvurular başlıyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? Genel şartlar neler? İşte tüm detaylar..

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 03.05.2018, 11:00 12.02.2019, 16:38
Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 17 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu.

BAŞVURU BAŞLIYOR

Söz konusu Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapacaklardır. İlana başvurular 4 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 22 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir.

KADRO DAĞILIMI

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanında alınacak olan personellerin hangi kadrolar için alınacağı da ifade edildi. Bu konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde alımların Kıdemli Yazılım Geliştirici (Tam zamanlı, 1 kişi), Kıdemli Ağ Yöneticisi (Tam zamanlı, 1 kişi) , Yazılım Geliştirici (Tam zamanlı, 1 kişi), Sistem Uzmanı (Tam zamanlı, 1 kişi), Yazılım Geliştirici (Tam zamanlı, 6 kişi), Sistem Uzmanı (Tam zamanlı, 4 kişi), Sistem Güvenlik Uzmanı (Tam zamanlı, 3 kişi) kadroları için gerçekleştirileceği ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar arasında KPSS ve YDS şartı da aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra adayların 5 yıllık tecrübe şartı, eğitim şartına haiz olmaları gerekmektedir. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı tarafından adaylarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliğinin yanı sıra, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak" şartları aranmaktadır.

Yorumlar (0)