Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Başvuruları Sona Eriyor (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığı, KPSS şartsız en az lise mezunu sözleşmeli personel alım ilanlarına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 29.09.2017, 11:08 08.02.2019, 18:16
Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Başvuruları Sona Eriyor (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilanlar ile T. C. Kampala Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter, T.C. Toronto Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan 2 (iki) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacağını duyurdu.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN !

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına başvurular, bugün (29 Eylül) mesai bitiminde sona erecek. 

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), bilgisayar ve daktilo kullanabilmek, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek

Yorumlar (0)