Dışişleri Bakanlığına En Az Lise Mezunu Memur Personel Alımı Yapılıyor

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile en az lise mezunu memur personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlan detayları haberimizde...

Dışişleri Bakanlığına En Az Lise Mezunu Memur Personel Alımı Yapılıyor

Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile sekreter (1) pozisyonunda, sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre;

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Arnavutça ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşımaları isteniyor.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Başvuru esnasında; sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf teslim edilecek.

BAŞVURU YERİ, ŞEKLİ ve SÜRECİ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, en geç 13 Ekim 2017 mesai bitimine kadar Büyükelçiliğin Rruga e Elbasanit No: 65 Tirana / Albania adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:30 – 12:00 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:08
YORUM EKLE