Dışişleri Bakanlığına KPSS Şartsız Memur Alımı Başvuruları Başladı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan KPSS şartsız memur alım ilanına başvurular başladı. Kimler başvurabilir, başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 03.10.2017, 12:00 08.02.2019, 18:31
Dışişleri Bakanlığına KPSS Şartsız Memur Alımı Başvuruları Başladı

Dışişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan ilan ile Prag Büyükelçiliği'nde görevlendirilmek üzere sözleşmeli sekreter pozisyonunda 1 kişi alınacağı duyuruldu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, bugün (3 Ekim) başladı ve 1 Kasım 2017 mesai bitimine kadar devam edecek. Talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları, istenilen belgeler ile "Na Orechovce 69, 162 00 Praha-6 Czech Republic" adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), çok iyi derecede Çekçe ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Yorumlar (0)