Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Ek Yerleştirme İle 463 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile ek yerleştirme ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. DİB tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına dair tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 01.10.2018, 23:47 18.01.2019, 23:20
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Ek Yerleştirme İle 463 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ek yerleştirme ile sözleşmeli personel alımına dair yayımladığı duyurusunda, başkanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere ilgili pozisyonlara ek yerleştirme ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Söz konusu ek yerleştirmelere, 2018 Yılı (SÖZPER-I) 4/B Sözleşmeli KKÖ, İH ve MK Alımı Sözlü Sınavlarına katılarak 70 ve üzeri puan aldıkları halde tercih hakkı elde edemeyen adaylar başvuruda bulunabilecek. 

DİB 463 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulan ek yerleştirme duyurunda ek yerleştirme yapılacak pozisyonlar, Sözleşmeli Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip Ve Müezzin Kayyım olarak duyuruldu. 

Kadro detayları ve diğer ayrıntılar ise şu şekilde,

TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, ek yerleştirme ile 463 sözleşmeli personel alımı tercih işlemlerinin 15 Ekim tarihinde başlayacağı bildirildi. EK yerleştirmelere son tercih tarihi ise 19 Ekim olarak duyuruldu. EK yerleştirme için başvuruda bulunacak adaylar tercihlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ isimli web portalı üzerinden yapacaklar. 

Tercih yapmaya hak kazanan adaylar, kontenjan sayısı 25’ten az olan gruplarda kontenjan adedince, diğer gruplarda ise en fazla 25 tercihte bulunabileceklerdir.

Yorumlar (29)
Aday 10 ay önce
Allahtan korkun önlisans için yine 5 kişilik kontenjan ayırmışsınız 2200 kişi başvuru yapmıştı hakkım varsa helal etmiyorum
ibrahim 10 ay önce
ufuk sen 75 alıpta dhbt düşük olan kişi misin sen ayrıca whatsapp grubunda var mısın
Gönül dostu 10 ay önce
İmam Hatip arti Hafz olanlar yazsın kaç kişi
ufuk 10 ay önce
arkadaşlar ben ihl den mülakat puanım75 sınırda kalmıstım sizce şimdi batıyımı tercih ediyim hafız degilim
Hafize 10 ay önce
Arkadslar benim sozlu mulakattan aldgm puan 86 ihl+hafızım dhbt puanim 78 sizce durum ne olur arti su an önlisans mezunuyum bu gecerli olur mu
Tubacabir 10 ay önce
Ben de oyleyim ancak dhbt puanim 83
Mcahid Musab 10 ay önce
Yani ölü TERCİH yapmayalım ARKADAŞLAR
ihl 10 ay önce
benim ihl den 74.3 fakat geleceğini hiç düşünmüyorum çünkü arada çok kişi var gibi ...
Güler 10 ay önce
Bu seferki KPSS geçerli mi
Sadık 10 ay önce
Hocalarım bu ek yerleştirmede 4+2 gecerli olacak mı yoksa diğer atanaya tabi oldugumuzdan 1 yıl mı zorunlu görev.
Züleyha 10 ay önce
Selamun aleykum arkadaşlar ben sozluden 86 aldım imam hatip artı hafiz artı on lisans mezunuyum acaba yerlesebilirmiyim .89 'la kapatmışlardı bizim katagoride
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın