Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Teknisyen ve Makinist Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yayımladığı ilan ile Teknisyen ve Makinist alımı yapacağını duyurdu. İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Teknisyen ve Makinist Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak Havacılık Dairesi Başkanlığına 3 (üç) Uçuş Teknisyeni ve 10 (on) Helikopter Makinisti alınacağını duyurdu. İlana göre;

ADAYLARDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1’de belirtilen şartları taşımak, Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya tamamlamış sayılmak, 6. Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,  atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak.

GEREKEN BELGELER

Kimlik belgesi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti, Temel Teknisyen Sertifikaları, www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti Nitelikleri” başlıklı form 2 nüsha olarak doldurulacak olup, bir nüshası müracaat edilen birime teslim edilecek, diğer nüshası adayda kalacak olup sözlü ve/veya uygulamalı sınava gelirken yanında getirecektir, temel teknisyen sertifikaları,

Tip intibak belgeleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve belgeleri, Her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir varsa kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve Havacılıkla ilgili kişisel tüm (sertifikalar, kurs belgeleri vs.) belgelerin başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınavına gelirken aday yanında getirecek.

BAŞVURU SÜRECİ, YERİ ve ŞEKLİ

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) personel alım ilanına başvurular, 8 Ekim- 17 Ekim 2017 tarihleri arasında  İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat yapılacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:49
YORUM EKLE