En Az 15 Bin TL Maaş İle Yeni Kamu Personeli Alım İlanı DPB'den Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yeni bir ilan yayımlandı ve en az 15 bin Türk Lirası maaşıyla kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

En Az 15 Bin TL Maaş İle Yeni Kamu Personeli Alım İlanı DPB'den Yayımlandı

Yayımlanan ilanda ise alımı yapılacak personellerin; Marmara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak çalıştırılacağı açıklandı.

Ayrıca yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylardan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme
Sınavından (KPSS) alınan KPSSP3 (B) puanı ve İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eş değerliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dengi puanlarının esas alınacağı duyuruldu.

PEKİ GENEL ŞARTLAR NELER?

Marmara Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda adayların 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan şartlara haiz olmaları zorunlu olarak açıklandı.

Ayrıca başvuru yapacak adaylar üniversitelerin dört yıllık; 

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları z9orunlu.

Ancak adaylardan tecrübe şartı aranıyor ve şart olarak ise yapılan açıklama şöyle;

"Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda (Değişik ibare:RG-2/5/2012-28280) ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)" denildi.

Son olarak talep edilen genel şart ise bilgisayar çevre bileşenlerinin donanımlarıyla beraber kurulmuş ağ yönetimlerinin hakkında üst düzey bilgiye sahip olmak zorunlu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular http://pdb.marmara.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu” ile beraber 4 Mart 2019 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı 34722 Kadıköy / İSTANBUL" adresine yapılacak.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)