Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden yayımlanan yeni kamu personeli alım ilanında yer alan detaylara göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 20 bin tl maaşla personel alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

T.C. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ GİRİŞ SINAVI İLANI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere 6 (altı) Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak.

Ayrıca ÖSYM tarafından 2017 ile 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacağı açıklandı.

EN FAZLA İKİ TERCİH

Adaylar açıklanan kadrolara birinci ve ikinci tercih olmakla beraber en fazla iki farklı pozisyona başvuru yapabilecektir. 

Personel alım sınavına katılmaya hak kazanan adaylar puanları ve tercih sıralarına bakılarak belirlenecek.

GENEL ŞARTLAR NELER?

Yayımlanan kamu personeli alım ilanında adaylardan talep edilen genel ve özel başvuru şartları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartlarına uygun olmak zorunluluk olarak açıklandı.

Ayrıca adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmalarının istendiği duyuruldu.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda aylık brüt sözleşme ücret tavanı 2 (iki) kat olarak belirlenenler için en az 3 (üç) yıllık, 3 (üç) kat olarak belirlenenler için en az 5 (beş) yıllık ve 4 (dört) kat olarak belirlenenler için en az 10 (on) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak gerekmektedir.

Adayların bilgisayar ve çevre birimleri hakkında bilgili olmaları gerekiyor ve güncel olarak en az 2 (iki) programlama dili bildiğini belgelemeleri zorunlu.

Başvuru yapacak adaylar arasında erkek olarak başvuru yapmak isteyenlerin askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 1 (bir) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmaması talep ediliyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan ilana başvurular 25 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 5 Nisan 2019 tarihinde sona erecek.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)