26 Nisan 2018 Perşembe 15:45
Fırat Üniversitesi KPSS'ye Girmiş Olmak Şartı İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor
Kamu Personeli

Fırat Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Fırat Üniversitesi kendi bünyesinde görevlendirmek üzere hemşire, fizyoterapist ve sağlık teknikeri kadroları için toplam 54 sözleşmeli personel alımı yapacağını ifade etti.

BAŞVURU DETAYLARI

Fırat Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını bugünden itibaren yapmaya başladılar ve başvurularını 10 Mayıs 2018 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvurular kılavuzda belirtilen belgeler ile Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Ayrıca başvuru esnasında adaylardan başvuru formu da istenecektir. Başvuru formu aşağıdaki başvuru kılavuzunun için yer almaktadır.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra Fırat Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu bağlamda bu şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Peki Fırat Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına kimler başvuru yapabilir? Söz konusu sözleşmeli personel alım ilanına aşağıdaki başvuru şartlarına haiz olan adaylar başvuru yapabilecektir:

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) 657 sayılı kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

f) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, (Sadece atanacak adaylara yapılacaktır.)

Ayrıca Fırat Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanında KPSS şartı da aranmaktadır. Ancak puan değil ilana başvuru yapacak olan adayların 2016 KPSS'ye girmiş olmaları gerekmektedir. 

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 16:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.