Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Sözleşmeli Kamu Personeli Alacak

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verildi. Söz konusu yayımlanan kamu personeli alımına yönelik olarak belirtilen başvuru şartlarına yer verilirken adayların şartlara haiz olmaları gerektiğine yer verildi. İşte şartlar ve ilanın tüm detayları sitemizde.

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Sözleşmeli Kamu Personeli Alacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanla beraber 2 sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirileceğine yer verildi.

Söz konusu yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına ve özel başvuru şartlarına yer verildiği belirtildi.

Yayımlanan ilan metni içerisinde ise;

"Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2016 yılında yapılan KPSS lisans sınavı sonucuna göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Osmaniye Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 2 (iki) Mühendis; sözleşmeli personel olarak alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

"Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzeninişleyişine karşı suçlardan (zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık) mahkum olmamak.

53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Askerlik durumu; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere başvuru yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 ve 8. bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1. maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 40 yaşını doldurmuş olanlar başvuru yapamayacaklardır, Başvuru yapacak adaylardan; Mühendis kadrosu için 2016 yılında yapılmış olan 2016-KPSS Lisans sınavına girmiş olmak, KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları belirleyen Bakanlar Kurulu Kararının "Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez." hükmü uyarınca bu durumda olan adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Genel şartlar ile özel şartlarda başvurdukları pozisyonla ilgili aranan niteliklere sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri verilen süre içerisinde getiremeyen adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır, başvurudan sonra yapılacak güvenlik soruşturmasında Devlet Memuru olmasında sakınca görülen adaylar atanamayacaklardır." olarak belirtildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREYE YAPILACAK?

Söz konusu yayımlanan ilanda adayların başvurularını şahsen; Osmaniye Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'ne (Sazlık Köyü Eski Deve Kuşu Çiftliği Toprakkale/OSMANİYE) yapacakları ifade edildi.

Ayrıca posta halinde yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğine yer verilirken başvurular 25 Haziran 2018 tarihinde bugün başladı ve 9 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğine belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:20
YORUM EKLE