Gümrük ve Ticaret Bakanlığı KPSS Puanı İle 1750 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 1750 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu sözleşmeli personel alım ilanı hakkında tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı KPSS Puanı İle 1750 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 1750 sözleşmeli personel alımı yapacağı ifade edildi.

KADRO DAĞILIMI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının "Muhafaza Memuru, Muayene Memuru, Büro Personeli" kadroları için toplam 1750 sözleşmeli personel alımı yapacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

BAŞVURU DETAYLARI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1750 sözleşmeli personel alımı için başvurular 23 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 1 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvurular www.gtb.gov.tr web adresinde yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak gerçekleştirilecektir.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra 2016 yılı KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Söz konusu ilanda adayların başarı puanlarının eşit olması halinde; KPSS puanı yüksek olana, bunun eşit olması halinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olan adaya öncelik verileceği sınavı kazanan adayların atamaları, istenilen belgelerin Bakanlığımıza ibraz edildikten ve kendileri ile hizmet sözleşmesi imzalanmasından sonra yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu bağlamda adaylarda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından "657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, 2016 yılı KPSS’de lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almak" şartları aranmaktadır. Bunun yanı sıra adayların kadrolara göre özel şartlara da haiz olmaları gerekmektedir. Özel şartlara başvuru kılavuzu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
md
md - 1 yıl Önce

kpss 2017 puanı geçerli oluyor mu arkadaşlar lisans için

iibf
iibf - 13 ay Önce

Olmaz 16 diyor