İçişleri Bakanlığı 1117 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile farklı şehirlerde yer alan birimlerinde görevlendirmek adına kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuru süreci 16 Temmuz tarihi itibariyle başlayacak. İlana dair detayları sizlere aktarıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 15.07.2018, 21:22 31.01.2019, 23:23
İçişleri Bakanlığı 1117 Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı için ilan yayımlamıştı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda yer alan açık pozisyonlar, başvuru koşulları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KAMU PERSONELİ ALIM İLANI DETAYLARI

DPB aracılığıyla yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre, İçişleri Bakanlığı tek bir pozisyondan personel alımı yapacağını duyurdu. Büro Memuru pozisyonuna yapılacak alımlara ise herhangi bir önlisans ve lisans mezunu programından mezun adaylar başvuru yapabilecekler. 

İçişleri Bakanlığı Büro Personeli alım ilanına göre kadro detayları ise şu şekilde, Bakanlık farklı şehirlerde yer alan valilik, nüfus müdürlüğü gibi kurumlarında görevlendirmek üzere 957 önlisans mezunu, 160 lisans mezunu Büro Personeli alımı yapacak. 

BÜRO PERSONELİ ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadro detaylarına dair bilgileri paylaştığımız memur alım ilanına başvuru yapacak adayların İçişiler Bakanlığı tarafından talep edilen koşulları sağlaması gerektiği bildirildi. İlan metninde yer alan uyarıda söz konusu koşullara uygun olmayan adayların yapacakları başvuruların geçersiz olacağı bildirildi. 

Bu koşullar arasında,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımasını talep ediyor; Türk vatandaşı olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli durumda olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak, en az önlisans mezunu olmak, -1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 KPSS'den en az 60 almış olmak.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Bakanlık tarafından başvuruların yapılmasına ilişkin yayımlanan açıklama metninde, Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na ya da “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 16-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.'' ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar (10)
Cennet Gülben Alan 1 yıl önce
O kadar okumaya çalıştık sayın bakanlarimiz şimdi bu yaş sınırı ne Allah aşkına kaldırıp rafa mı kaldıralım kendimizi
Bu konuda gerekeni yaparsınız umarim
Hatice 1 yıl önce
Anlamadigim 2017 kpss yapmidken hâlâ 2016 kpss ile almak mantigim almiyor
Yeliz 1 yıl önce
Tercih hakkımız bir tane mi?
Enes 1 yıl önce
Daha onlisans sinavi olmadi ve alimlarda onlisansta var o yuzden 2016 gecerli
gülay 1 yıl önce
gerçekten heryerde 2016 kpss puanı isteniyor biz boşuna mı girdik anlamıyorum artık.
Mehmet 1 yıl önce
Bu yaş ne kardeşim
Sinan 1 yıl önce
Hani yaş sınırı yoktu. Hiçbir şey anlamadım bu işten. Birde 2016 kpss puanı isteniyor 2017 neden istenmiyor anlamak mümkün değil.
fatma gül 1 yıl önce
benim esim 2012 de girdi kpss ye 31 yasinda basvuru yapabilirmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın