İçişleri Bakanlığı DPB'den Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanı. İçişleri Bakanlığı KPSS puanıyla sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. İçişleri Bakanlığı tarafından DPB'de yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 16.11.2018, 00:49 17.01.2019, 21:56
İçişleri Bakanlığı DPB'den Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan ilgili kadrolara memur alımı yapacağını duyurdu. Sözlü sınav esasına göre yapılacak alımlara KPSS'den ve YDS'den talep edilen asgari puana sahip olan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İlanlara ilişkin tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI

İçişleri Bakanlığı yayımladığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanında tek bir pozisyonda personel istihdamı yapacağını ilan etti. 

Yayımlanan ilana göre alımlar Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak. Bu alımlarda bakanlık toplam 15 personel istihdamı sağlayacak. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı'ndan yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanı için İçişleri Bakanlığı'nın belirlediği koşulları aşağıda aktarıyoruz. 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak, Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak, Giriş(Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1984 tarihinden sonra doğanlar), - ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 almış olmak.

YDS Şartı

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen YDS şartı; Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

AB Uzman Yardımcısı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı'nın ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

BAŞVURU EVRAKLARI

Giriş(Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) internet sitesinde ilan edilerek belirtilecek tarihler arasında, istenilecek diğer belgeler ile birlikte aşağıdaki belgeleri ilgili sınav bürosuna elden teslim edeceklerdir.

Bu evraklar arasında,www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinden temin edilerek doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış, resimli İş Talep Formu. Üç adet vesikalık fotoğraf, Yükseköğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin aslı ya da belgenin verildiği yer yükseköğretim kurumunca onaylı örneği ve fotokopisi, KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı. YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınav sonuç belgesinin aslı veya onaylı örneği. Özgeçmiş. yer alıyor.

Yorumlar (0)